html templates

EKİP

Bora Ebeoğlu

Ankara’da doğdu. Bahçelievler Deneme Lisesini bitirdikten sonra, yolu İstanbul’a düştü…Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Geçmiş yıllardan gelen müzik tutkusu, üniversite yıllarında öğrenci kluplerindeki etkinliklerle giderek ağırlık kazandı, okul sonrası profesyonel olarak şarkıcılık yapmaya başladı.
Çeşitli orkestralarda solistlik yaptıktan sonra, Oya Küçümen ile birikte önce grup Denk, sonra Oyabora adıyla müzik yolculuğunu sürdürdü. Oyabora adıyla 5 albüm yaptı. Bestecilik ve şarkı sözü yazarlığını da birlikte götürürken, Cengiz Onural ile “aria” grubunu kurdu ve pek çok film, reklam, dizi müziğini ariaekibiyle birlikte gerçekleştirdi.

CENGİZ ONURAL

1961 yılında İstanbul’da doğdu.

1984 yılında İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak, 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden işletme yüksek mühendisi olarak mezun oldu.

1996 yılına kadar müziğin yanısıra, mühendis olarak çalıştı.

1985 – 1997 yılları arasında Yeni Türkü grubunda ve grubun şu albümlerinde yer aldı: Günebakan, Dünyanın Kapıları, Yeşilmişik, Vira Vira, Rumeli Konseri, Aşk Yeniden, Her Dem Yeni, Süper Baba, Külhani Şarkılar.

Şu yönetmenlerin filmlerine müzik yaptı veya yapan ekipte yer aldı: Yeşim Ustaoğlu, Zeki Demirkubuz, Turgut Yasalar, Tayfun Pirselimoğlu, Çağan Irmak, Ersan Arsever.

1997 yılında Murat Aydemir ve Derya Türkan ile beraber İncesaz’ı kurdu ve halen bu grubun üyesi. Sayısız konserin yanısıra İncesaz’ın şu albümleri yayınlandı:

1 Eski Nisan, 2 Eylül Şarkıları, 3 İstanbul’a Dair, 4 Mazi Kalbimde, 5 Elif, 6 Kalbimdeki Deniz, 7 Yollar ve dizi müziklerinden oluşan İkinci Bahar Dizi Müzikleri karma albümü.

1997’de üniversiteden sınıf arkadaşı Bora Ebeoğlu ile “aria” grubunu kurdu ve halen bu grubun üyesi. Aria’nın web sitesinde uzun metrajlı film, tiyatro oyunu, televizyon filmi, dizi, belgesel, reklam ve multimedya ürünleri için üretilen müzikler ayrıntılı olarak yer alıyor.

2007 yılında Bir Nefes Hayat adlı çalışması Kalan Müzik tarafından yayınlandı.

CEYDA PİRALİ

12 temmuz 1977’de Istanbul dogumlu Ceyda Pirali müzik yolculuguna Istanbul Üniv. Devlet Konservatuarı piyano bölümünde başlamıştır.8 yillik egitimin ardindan Istanbul Üniv. İktisat Fak. İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra Berklee College Of Music’de “film scoring” üzerine eğitim almıştır. Yüksek Lisans eğitimini Müzik Prodüksiyon ve Yönetimi alanında MIAM ( ITU Muzik İleri Araştırmalar Merkezi)’da tamamlayan Pirali ,1999 yilinda ARIA’ nin uyesi olmus ve o tarihten beri bircok çeşitli dizi, film ve reklamlara müzikler yazmaktadır.

Besteciliğin yanısıra 2005 yılında kurmuş olduğu JW Müzik Stüdyosunda aranjör ve tonmeister olarak çalışmalarını sürdürmektedir. JW stüdyolarında ekibiyle beraber Mircan’in SALA ve ELIXIR albumlerinin aranje ve kayit ve mixlerinde katkida bulunmus, Arşmaal grubunun 2 albümünün kayıt mix ve müzik direktörlüğünü ve Mara grubunun ilk albümlerinin kayıt ve mixlerini gerçekleştirmiştir.

2007 yilinda İmaj studyolarinda Walt Disney müzik direktörü olarak görevlendirilen Ceyda Pirali stüdyo çalışmaları dışında performans sanatçısı olarak da çeşitli gruplarla piyano/keyboard çalmaktadır.Grup Feminem, Mircan, Beyza Durmaz,İncesaz , Sevval Sam gibi birçok grup ve sanatci ile sahne almıştır.

2007de “Piatango “ grubunu kurmustur.

2010 yilinda ‘Icinden Istanbul gecen sarkilar ‘ projesinde turk muzigi eserlerinin senfonik orkestrasyonunu ve muzik direktorlugunu yapmistir.

2011 yilinda Turk-Italyan ortak projesi MedinMusic’de Yayli orkestra ile Istanbul ve Italya’da kendi besteleri ve duzenlemelerinin de yer aldigi konserler vermistir.

2012 yilinda bazi eserlerini Berlin Filarmoni’de seslendirilmistir.

Ucsuz bucaksiz muzik yolculugu devam etmektedir.

CENK ERDOĞAN

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik çalışmalarına Özel Kalamış Lisesi’nde Murat Ermutlu ile başladı.

1997 Yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik (Kompozisyon) Bölümüne burslu girmeye hak kazandı. Kamil Özler, Neşet Ruacan, Şevket Akıncı ile gitar teknikleri ve ifade biçimleri ve Aydın Esen, Ali Perret, Can Kozlu, Kamil Özler ile caz kompozisyon ve aranje teknikleri üzerine çalıştı.

2000 yılında kurduğu “On CUE” adlı grup ile çeşitli caz kulüplerinde bestelerini çaldı.

2001 yılında müzik bölümünü birincilikle bitirdi.

2003 yılında “aria music”de Cengiz ONURAL’ın “Bir Nefes Hayat” adlı albümünde aranjör olarak yer aldı.

2008 yılında Baykuş Müzik Bünyesinde ve Sinan Sakızlı prodüktörlüğünde ilk albümü “İLE”yi kaydetti. Bu albümde Arda Baykurt davul, Alper Kılıç bas çaldı.

Yine aynı sene Çağan Irmak‘ın yazıp yönettiği “Issız Adam” adlı filmin müziklerini aria ile yaptı ve Yeşilçam tarafından verilen “2009 En İyi Film Müziği” ödülünü ve “Direkler Arasi Seyircileri Tiyatro Ödülleri”nde “Şems Unutma” adli oyuna besteledikleri müziklerle “Özgün Tiyatro Müziği Ödülü”nü Jehan Barbur ile aldi.

2009′da kendi adını taşıyan triosu feat. Tineke Postma ile 16. İstanbul Caz Festivali ve 19.Akbank Caz Festivalin’de çaldı. Aynı sene Yinon Muallem ensemble ile Bochumda düzenlenen “Karawane 2009″ festivalinde çaldı. Yine aynı sene Nihan Devecioğlu ve Adam Matta ile oluşturduğu trio ile Zaltsburg Music Fest., Bayreuth young artists fest. ve Bonn Summer festivalinde çaldı.

2010 yılında Orhan Osman’ın kurduğu “Tukophony All Stars” grubu ile Trilog Gurtu ve Dominique Di Piazza ile çaldi,

Yine ayni yil “Tukophony All Stars” grubu ile Dave Weckl, Erci Levy,Kai Eckhardt,Goksel Baktagir,NedimNalbantoğlu ile çaldi.

2011 yilinda Ron Scudder’in Prodüktörlüğünde ikinci studyo albümünü San Franciscoda Bird&Egg studyolarında kaydetti.Bu albümde efsane Basci Kai Eckhardt ve Jason Lewis ile çalisti.Amerikada Berkeley Jazz School Records etiketiyle yayinlanan albüm. Türkiyede Baykus Müzik Etiketiyle yayinlandi

Halen çalışmalarına “aria music” ile film ve dizi müzikleri yaparak ve kendi adını taşıyan triosu ile konserler vererek devam etmektedir.